• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Архів новин 2012-2014

20.11.2014 року у Дніпрянській бібліотеці відбулася арт - зустріч з місцевою художницею Рашевською Оксаною Миколаївною.

/Files/images/DSCF0638.JPG/Files/images/DSCF0614.JPG

Читачі ніби попали у галерею картин одного художника. Знайомі пейзажі, зроблені масляними фарбами, притягували увагу маленьких цінителів цього мистецтва. Картини на батіку здивовували своєю насиченою палітрою, тонкою передачею красоти. Художниця розповіла як вона почала малювати,де навчалася, скільки сили вона прикладає, щоб залишатися у мистецькій формі. Запрошувала дітей у картинну галерею та у школу мистецтв ближче знайомитися з прекрасним.

Учні з великим ентузіазмом ставили запитання Оксані Миколаївні, з подивом зблизька вдихали запахи фарб. Знайомство закінчилося бурхливими аплодисментами на вдячність за цікаву та красиву подорож у цей вид мистецтва.

20 листопада2014 у Дніпрянській селищній бібліотеці пройшов вернісаж на тему «Краса в природі та мистецтві». На ній були присутні учні ДЗОШ 6 класу. Місцева художниця Рашевська Оксана/Files/images/DSCF0612.JPG продемонструвала свої декілька робіт. Пейзажі,дуже знайомі присутнім, відкрилися новими кольорами, які відобразила художниця. Також усіх здивували картини у техніці батику. Їх жива краса,натуральні кольори вразили своєю майстерністю та правдивістю. Бесіда затронула глядачів і вони жваво задавали питання як малювати, де навчатись, як побачити цікавий ракурс. Оксана Миколаївна захоплено їм відповідала. Запросила їх у гості до картинної галереї та навчатись до школи мистецтв.

18.11.2014 року читачі познайомились з творчістю Дніпрянської вишивальниці Маук Лідії.

/Files/images/vfer.JPG/Files/images/Изображение 001.jpg

З монітору комп’ютера на усіх дивилася ще жива улюблена усіма землячка. За своє не довге життя вона вишила безліч рушників, картин,скатертин,серветок. Золоті руки майстрині прикрасили хол у школі,багато кабінетів. Несчисленна кількість її робіт передавалася нею у подарунки близьким, родичам, знайомим у країни СНД та у далеке зарубіжжя. Соковиті кольори вишитих картин зачаровують високою технікою виконання.

Діти захоплено переглядали роботи у фільмі – презентації про Л.І.Маук та її роботи.

22 жовтня 2014 року Дніпрянська бібліотека запросила читачів для презентації нової унікальної книги «Голодомор 1932-33 років. Очима свідків»./Files/images/Фото-0026.jpg Серед запрошених гостей були свідки, чиї спогади занесені у книгу та близькі родичі вже померлих очевидців. Книга, видана за підтримки Анни Горкун, є сумним нагадуванням трагічної сторінки історії у м.Нова Каховка та сел Дніпряни,Корсунка,Нові Лагері, Піщане, Обривки,Райське, Тополівка. Зі сторінок книги з нами ведуть живу розмову ті, хто пережив ті страшні роки голоду.

У передмові до книги говориться: « На жаль,встановити імена всіх жертв Голодомору в наших краях немає можливості за відсутністю/Files/images/презент.1.JPG архівних документів. Значна кількість книг запису актів смерті була вилучена і знищена,велика їх кількість втрачена в полум’ї війни. Повністю знищені архіви Британської, Основської сільрад, с. Ключового, виконкому Каховського району та ін… Але свідчення очевидців-наших земляків та їх рідних-переконливо засвідчують злочинні дії більшовицької влади, що призвели до голоду та загибелі тисяч невинних людей…»

Матеріал для книги збирали волонтери за спеціально розробленим запитальником. Їхнім завданням було/Files/images/презент.JPG зібрати усні свідчення мешканців нашого регіону, котрі пережили жахіття Голодомору або знають про нього із розповідей своїх рідних./Files/images/учасники.JPG

Дуже важливо, що в записуванні цих свідчень брала участь наша молодь, бо кожна людина має знати свою історію, історію своєї країни.

На заході були присутні учні краєзнавчого гуртка школи.

Тільки одна очевидиця тих часів Пінчук Ніна Іванівна/Files/images/Пінчук.JPG змогла прийти на захід, але були присутні близькі родичі Гришиної Марії Федорівни, Гришко Василя Федоровича, Потапкіної Олександри Фоківни, Козлової Пелагеї Іванівни. Усі вони з вдячністю та сльозами на очах понесли додому частинку історії своїх родин книгу «Голодомор 1932-33 років. Очима свідків.»

Також книгу отримали шкільна бібліотека та директор школи.

11.10.2014 року селище Дніпряни відзначало День/Files/images/юшка.JPG села.

/Files/images/хор.JPG У будинку культури був концерт. Також з щирими побажаннями приїздив мер міста Н. Каховки Коваленко В.І. Після концерту варили та пригощались традиційною юшкою. Були присутні Вінник та Ходорковська.

9.10.2014 року бібліотека провела бібліографічний огляд нових надходжень для учнів 5-х класів. Ілюстровані/Files/images/бібогл.JPG яскравими малюнками, приємні на дотик та цікаві книжки за змістом притягнули увагу маленьких читачів. Бібліотекар прочитала казку «Батьківський заповіт» і оповідання про дівчинку-ровесницю Олю,яка втекла з дому.

Після уроків зацікавлені діти прибігли взяти книги додому почитати.

8.10.2014 року учні 8х класів здійснили відео-подорож по/Files/images/відеокруїз.JPG рідним Дніпрянам. Читачі, які прожили у нашому селищі 13-14 років, навіть не здогадувались, що живуть у такому прекрасному куточку України. Берег Дніпра, такий знайомий і незнайомий, з монітору комп’ютера мав вигляд недоторканого місця у руслі цієї величавої річки. Діти вирішили фотографувати своє село і назбирати як можна більше фотографій, які відображають красу нашого рідного селища.

2 жовтня у міській центральній бібліотеці урочисто поздоровляли

/Files/images/DSCF0338.JPG робітників бібліотек з/Files/images/DSCF0340.JPG професійним святом- Всеукраїнським днем бібліотек. Начальник відділу культури Іванова В.М. та її заступник Зарудна Н.С щиро вітали працівників бібліотек. До поздоровлень приєдналася директор Новокаховської ЦБС Петрова Л.М. Сі бажали добробуту, днів без війни,здоров'я, наснаги.

1 жовтня бібліотека перетворилася на музей історії, присвячений 70 – річчю визволення України від німецько –фашистських загарбників. /Files/images/DSCF0297.JPGВ цілому розповідалась історія останніх воєнних років. Бібліотекар пропонувала книжки на цю тематику. Але найбільший наголос надавався визволенню нашого рідного краю. Історичним пазлом стало те, що в багатьох сім’ях ведуться розповіді старшого покоління про ті тяжкі воєнні роки. І з усмішкою згадують радісні дні визволення.

Активно використовувалась книжкова виставка «Краю мій,ти-частка Батьківщини!»

30 вересня Дніпрянською бібліотекою був об’явлений День відкритих дверей. До селищного осередку культури завітали гості: письменники-/Files/images/DSCF0278.JPGземляки Неділько Анатолій та Черемис Микола. А за чашкою гарячого чаю та за цікавою розмовою прийшли провести час пенсіонери нашого селища. Як чудово, що є бібліотека, якій майже 110 років, та чудові жителі нашого рідного куточку батьківщини.

30 вересня 2014 –Всеукраїнський День бібліотек. Наша читальня традиційно проводе у цей день відкритий урок читання. 2014 рік не став винятком. У гостини був запрошений письменник - укладач краєзнавчої літератури Неділько А.Г. Учні-дослідники/Files/images/відкр.JPG краєзнавчого гуртка з повагою та інтересом слухали цікаву розповідь Анатолія Георгійовича про нову книгу, в якій описується історія рідного селища Дніпряни. Багато нових невідомих фактів, забутих і знайомих прізвищ таїть у собі ця захоплююча книжка. Запрошуємо усіх небайдужих жителів смт.Дніпряни до нас у бібліотеку, прочитати або погортати цю перлину нашого села- нову книгу А.Неділько « Дніпряни»

Любі колеги! З професійним святом Вас-Днем бібліотек!

/Files/images/библиотекам.jpeg

Бажаю бути необхідними, розумними,щасливими, успішними,здоровими!!!

20 вересня 2014 року колектив школи, а також її активні учні на чолі з директором/Files/images/акція (1).JPG Микитенко Л.А. , зробили наше селище мальовничим та прикрашеним. Розфарбований паркан та огородження вздовж дороги у жовто-блакитний колір, внесли свіжі аромати і милують око наших жителів. Спасибі тобі , школо! Успіхів.

Дніпрянський паркан «одягнувся у національний прапор»

У п’ятницю в Дніпрянах усюди були розклеєні оголошення: учні запрошували односельців прийти в суботу вранці й допомогти пофарбувати паркан, який відділяє тротуар від проїжджої частини дороги до школи. Ми вирішили дізнатися подробиці й завітали у вказаний час до Дніпрянської школи.

- Вийшло так, що на поточний і наступний тижні припали такі акції як день народження школи, день народження міста і наших Дніпрян, - розповіла директор школи Лілія Микитенко. - Ми вирішили не проводити пишних і пафосних урочистих заходів з приводу свят, у зв’язку з подіями, які відбуваються в країні, а зробити щось корисне на благо громади і нашого селища. Крім того, у нас триває місячник благоустрою території. Ініціатори акції - члени шкільного самоврядування. Діти прийшли до мене і попросили підтримки. Так зародилася ідея оздобити шкільний паркан і той, що по дорозі до школи. Нас підтримала голова громадської організації «Перспектива» Оксана Бойчук. Порадившись, ми вирішили запросити на акцію односельців. Діти розклеїли оголошення і запросили усіх жителів прийти у суботу, 20 вересня. Фарба – кольорів національного прапору. Її надав депутат облради Олександр Сидоренко. А фарбу для шкільного паркану діти придбали самі, збирали гроші без нашого втручання. Їх запал словами просто не передати! До речі, вони самі попросили провести акцію у суботу. «Ми не хочемо, аби сказали, ніби ми це робимо лише заради скорочених уроків», - наполягали вони. Таким чином учбовий процес не був порушений: ніхто занять не відміняв, уроків не скорочував. І хоча підтримали акцію не так багато людей, як ми очікували, приємно, що все організували діти. Вони переживають не залишаються байдужими. Ми це робимо за покликом душі. Думаю, що це гарний приклад для тих, хто ще не приєднався до нас.

Через кілька годин паркан, який давно «просив» фарби, вже було не впізнати. Діти й дорослі постаралися на славу. У ході спілкування з’ясувалося, що окрім вчителів, учнів, їх батьків, представників громади селища, підтримати акцію прийшов житель Донецька Артем Глущук, який нині мешкає в Дніпрянах у родичів. До речі, Дніпрянська школа 1 вересня люб’язно прийняла у свої стіни близько 10 діток з Донеччини та Луганщини. (Автор Н.Левченко)

11.09.14 року читачі відвідали бібліотеку після літніх/Files/images/екск.jpg канікул усім класом. Подивились відеорекламу бібліотеки,впізнавали себе на сайті бібліотеки, де були на рік молодшими. Захоплено пригортали до себе улюблені та нові книжки. Сподіваємось на тепло взимку і на часті зустрічі.

11.09.2014 читачі Дніпрянської селищної бібліотеки познайомились з талановитою людиною: вчитель, письменник, кінорежисер - О.П.Довженко./Files/images/відеопрез.jpg

Учні вперше почули і побачили з монітору комп’ютера про цю видатну людину,яка останній рік свого життя провела на нашій маленькій батьківщині - Нова Каховка, у період історичного будівництва Каховської ГЕС. І цей відрізок нашої історії відображений у творі письменника «Поема про море». Також читачі подивились кадри з фільму В.Сонцевої «Поема про море». Радісно вигукували, впізнаючи знайомі місця. Замислились: може такий талановитий Сашко зараз навчається серед них…

3 вересня 2014 року у Дніпрянській ЗОШ відбулась/Files/images/Лиля А.jpg зміна керівництва. Директором школи стала улюблена

багатьма- вчитель Микитенко Лілія Анатоліївна.

З 1 вересня! Успіхів у навчанні!

/Files/images/03857905.jpg

/Files/images/03857901.jpg

Честь першого дзвоника надана учениці 1 класу Лівітчук Валерії та учню 11 класу Хлистову Андрію.

28.05.2014 року читачі продивилися слайд-презентацію пр/Files/images/слайд-през1.jpgо країни Європейського Союзу. Діти з переглядом

фотографій ознайомились з визначними пам’ятками країн- членів Євросоюзу. Дітям дуже сподобалась ця мандрівка.

28.05.2014 року бібліотека провела відео-лекторій для читачів- ерудитів. Лекція з використанням/Files/images/лекторій.jpg слайдів на тему « Євросоюз і Україна»,пройшла з зацікавленістю та жваво. Наприкінці читачі висловлювали свою думку про майбутнє країни в рамках євроінтеграції. Всі присутні зрозуміли, що європейський менталітет формувати потрібно кожному з нас і вже зараз.

28.05.2014 року бібліотека провела відео-круїз по 28 країнах Європейського Союзу. Восьмикласники з цікавістю роздивлялися визначні/Files/images/від.jpg пам’ятки

/Files/images/відеокруїз.jpg Британії,Греції,Нідерландів,Німеччини,Швеції,Португалії та ін. Діти взнали які інтереси об’єднують країни ЄС, та які вимоги ставляться до претендентів –країн до цього союзу.

23.05.2014 року у бібліотеці пройшло ток-шоу « Що я знаю про Європейський Союз?». Діти 5-х класів обговорювали тему Євросоюза. Що він собою являє,/Files/images/ток-шоу.jpg історію виникнення, мета/Files/images/т-ш.jpg створення, функції та структура.

Потім вся аудиторія відправилась у мандрівку по країнах Європейського Союзу. Обговорили ситуацію Україна-Євросоюз.Багато цікавого і пізнавального читачі винесли після живого спілкування

23.05.2014 року читачі 3-х класів грали у гру «В країні дорожніх знаків».Спочатку бібліотекар розповіла про розподіл дорожніх знаків на :

а)попереджальні, /Files/images/Дорожні знаки.jpg

б)наказові,

в)заборонні.

А потім усі присутні включилися в гру-розгадку як бути зразковими пішоходами та велосипедистами. Бібліотекар показувала ситуації на моніторі комп’ютера, а читачі активно розв’язували її.

23.04.2014 року бібліотека перетворилась на літературний куточок «Там,де живе книга»/Files/images/літерат.куточ..jpg

Читачі 10-11 класів з радістю поділились своїми духовними збереженнями. У кожного з них є своя улюблена книга. І кожен із них має у серці куточок для улюбленого книжкового героя,на якого він намагається рівнятися у житті.

18.04.2014 року у бібліотеці відбувся конкурс на кращій відгук про прочитану книгу. Переможницею стала учениця 8-а класу Зосім Дарія./Files/images/конкурс.jpg Вона не тільки прочитала багато книжок з позакласного читання, а й цікаво розповідає про прочитане. І ми запросили її у гості до бібліотеки розповісти про її книги дитинства.

Маленькі читачі затамувавши подих слухали її, потім розглядали її малюнки до цих книжок. Подякували Даші вдячні слухачі аплодисментами.

17.04.2014 року з учнями 5-го класу бібліотека провела інтелектуальну гру-вікторину «Розминка для розуму». Діти згадали улюблених персонажів з книг,розгадували загадки,зачитували цитати з книг і відгадували хто автор та назву оповідання./Files/images/інтел.гра.jpg
Всі читачі були в захваті від нових книг,які отримала бібліотека нещодавно

21.03.2014 року у Всесвітній день поезії бібліотека приймала гостей-гурманів./Files/images/Фото-0116.jpg

Любителі римованих рядків декламували вірші улюблених поетів, сором’язливо читали свої поезії. За чашкою гарячого чаю, у колі однодумців усі присутні зігрілись цим весняним днем.

20.03.2014 року бібліотека побувала на циклі чудових свят, присвячених /Files/images/P3202816.JPG


70-річчю утворення та визволення від фашистських загарбників Херсонської області. Святково вбрана зала та святковий настрій учасників і гостей заходів підкреслював урочистість цієї дати. На святі були присутні почесні гості- письменниця-землячка В.Нижеголенко, директор школи Ракша Т.І., журналіст газети « Нова Каховка», вчитель Гаркуша В.А. Всі запрошені гості отримали велике задоволення та винесли багато нової інформації про свій рідний край.

20.03.2014 учнів 6-х класів запросили до бібліотеки на зустріч з /Files/images/SAM_1283.JPGписьменницею-землячкою Валентиною Нижеголенко. Як завжди, письменниця приїхала з подарунком-новою книгою «Золотокоса Таврія моя»,присвяченою рідному краю. Діти задавали питання,цитували вірші на пам’ять. Письменниця залюбки ставила автограф на нових книжечках, які найшли свого читача. Багато хто з читачів признався, що пише вірші, а дехто вирішив спробувати себе у жанрі поезії.

7.02.2014 маленькі читачі бібліотеки прослухали та продивились історичну відеорозповідь: « Вогняними дорогами Херсонщини»./Files/images/істор.відеорозп.jpg Бібліотекар розповіла про воєнні роки на території Херсонської області з моменту її окупації та до дня визволення 13 березня 1944 року. Діти з зацікавленням розглядали малюнки очевидців тих подій,взятих на офіційному сайті Херсона. Також бібліотекар повідомила про оповідання В.Нижеголенко,які відображають ті смутні часи в історії нашого краю.

6.03.2014 року відбулося бібліотечне віртуальне знайомство з видатним українським письменником,художником, скульптором - Шевченко Т.Г.200 років тому Україна стала багатшою на талановиту постать - співця України,борця за волю та індивідуальність./Files/images/вірт.знай..jpg Вдивляючись у портрет Шевченка, його батьківську хату, талановиті роботи художника, під розповідь бібліотекаря, дитячі очі виражали то сум, то подив,то захоплення. Але жодний читач не залишився байдужим до долі найцікавішої людини нашої Батьківщини.

28.02.2014 року бібліотека провела бліцогляд на тему, присвячену 70-ти річчю утворення Херсонської області та визволення Херсонщини від німецьких військ у Великій Вітчизняній війні.Діти отримали відповіді на питання/Files/images/бліцогляд.jpg

-коли утворена Херсонщина

- де її територія

-скільки районів міст,сіл

-коли гітлерівські війська захватили території

-скільки були в окупації

-коли визволена Херсонщина.

27.02.2014 року у біліотеці пройшла інтерактивна гра до 70-ти річчя утворення Херсонської області : «Видатні постаті/Files/images/інтеракт.гра.jpg Херсонщини».Присвячено захід письменниці рідного краю В.Нижеголенко. У ході гри використовувались знання школярів з біографії письменниці та знання ії творів. Виявилось, що діти добре знайомі з творчістю письменниці-землячки та її творами, відображаючими історію заселення та створення Херсонської області.(« Моя Шампанія», «Двічі народжені», «Наш Херсонський рідний край», та ін.). А також оповідання, де відображаються воєнні роки та визволення Херсонської області.( « І сниться мені все ота війна», « Босоногі мрійники», « Рябкові гостинці», « Білобрисий» та ін.).

Бібліотекар розповіла про відрізок життя В.Нижеголенко, який припав на період окупації та визволення рідного с.Британи.

19.02.2014 року у бібліотеці пройшла пізнавальна вікторина з мовознавства « Я знаю рідну мову!».

Діти 4-го класу розділились на дві команди і відповідали на запитання,поставлені бібліотекарем./Files/images/віктор.jpg

Найактивніші читачі нагороджені оплесками. Питання складалися на знання пройденого матеріалу

з української мови. Перемогла команда сильніших, але не було розчарованих та переможених.

Всі читачі залишились задоволеними.

12.02.2014 року бібліотека ознайомила дітей третіх класів з асортиментом періодичних видань,які є у фонді. Знайомі і не знайомі/Files/images/огл.пер..jpg сторінки яскраво ілюстрованих журналів притягували увагу маленьких читачів. Видання «Пізнайко», «Барвінок», «Дивосвіт», «Яблунька», «Малятко», «Юний натураліст» та «Юний технік»-палітра з багатьох видів знань: від художньої до наукової, технічної. Діти з радістю взяли журнали почитати додому.

11.02.2014 року у бібліотеці пройшов бібліотечний урок « Веб-довідники». Бібліотекар ознайомила дітей 5-го класу про різновиди електронних словарів, довідників та енциклопедій : за змістом та направленістю. Як вірно найти у мережі інтерне/Files/images/Фото-10061.jpg

ту потрібний довідник. Відкривала у комп”ютері значення слів,іншомовних та технічних. Діти запам”ятали послідовність дій і з задоволенням продемонстрували засвоєний матеріал.

12.12.2013 року бібліотека приймала гостей-глядачів. До стін/Files/images/бібллкіносал.JPG бібліотеки завітав обласний кіновідеопрокат з кінострічкою " Сволота".Перед учнями старших класів розгорнулися події Великої Вітчизнчної війни.Дитинство дітей-безпретульників стало ще більш спаплюженим війною.Підлітки,затамувавши подих, дивились як складеться доля головних героїв, їх ровесників. Під впливом почуттів,що нахлинули за час перегляду фільму,учні вирішили написати відгуки про це кіно.

10.12.2013 року бібліотека перетворилася на музей Марії Примаченко - української народної художниці, представниці українського народного та декоративно-ужиткового мистецтва./Files/images/загруженное.jpg

/Files/images/Фото-0221.jpg

Учні з задоволенням і подивом вдивлялися у портрет народної художниці та у її, по-дитячому зрозумілі їм ,роботи. Слухали уважно розповідь бібліотекаря про незвичну та непросту,але цікаву долю Марії Примаченко. Вирішили спробувати свої сили у цьому виді мистецтва і показати свої роботи. Урок народознавства пройшов цікаво,діти подивилися слайд-презентацію робіт М.Примаченко. У кінці уроку змогли відповісти на всі запитання по пройденому матеріалу

10.12.2013 року бібліотека провела правовий діалог з учнями 4 класу про їх права та обов"язки. Спочатку діти узнали що таке конвенція прав дитини. Подивилися слайд-шоу « Про права дитини».А потім розповіли і про свої обов"язки.Бібліотекар запитувала про обов"язки учнів перед бібліотекою. В кінці діалогу всі з задоволенням пограли у правову гру « Які права були порушені у казці «Попелюшка», «Колобок», «Золотий ключик». Діти добре засвоїли свої права та обов"язки./Files/images/Фото-1203.jpg

/Files/images/Права дитини 4.jpg

/Files/images/бібурок.jpg

/Files/images/біур.jpg28.11.2013 року у бібліотеці пройшов бібліотечний урок « Каталоги-розгадка у пошуці потрібної книги». Учні 9-го класу ознайомилися з видами каталогів та картотек. Також бібліотекар розповіла про електронні каталоги. В кінці уроку юні читачі зі знанням справи змогли пояснити що таке каталог,якими вони бувають і як вони стають у пригоді при пошуці потрібної книги у величезному всесвіті бібліотечного простору

15.10.2013 року читачі молодших класів вперше близько познайомились з творчістю письменниці-землячки В. Нижеголенко.

Діти уважно слухали біографію письменниці,яка зростала у Дніпрянах, на знайомих їм вулицях. Також бібліотекар ознайомила учнів 3 класу з книжечками для їх віку та коротенько зачитувала цікаві місця із оповідань, пробуджуючі дітей взнати самим ,чим закінчиться розповідь…

На бібліографічному огляді активно використовувався сайт Дніпрянсьої бібліотеки :http://dnipriany-bibl.edukit.kherson.ua/podii/

/Files/images/Фото12008.jpg/Files/images/Фото-12005.jpg

12.10.2013 року у бібліотеку завітали маленькі читачі 2-го класу на екскурсію/Files/images/Фото-0035.jpg./Files/images/Фото-0037.jpg Бібліотекар щиро привітала їх у стінах рідної читальні та пригостила новинами з книжок та журналів для їх віку. А потім усі з захопленням та увагою подивилися відеорекламу бібліотеки,впізнаючи знайомі обличчя старших дітей у кадрі. Кожен з дітей прийняв рішення стати активним читачем селищної бібліотеки.

26.09.2013 року учні 8-б класу були запрошені на перегляд слайд-шоу «Актори українського кіно».Діти впізнавали знайомі обличчя відомих акторів: О.Сумської,Б.Бенюк, Б.Ступки. Бібліотекар розповіла коротенько біографіїї деяких із акторів із слайд-презентації./Files/images/Фото-0098.jpg

/Files/images/Фото-0096.jpg

26.09.2013 року в бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек пройшов урок відкритого читання « Моя Шампанія.». Читачі 5-го класу добре знайомі з творчістю письменниці-землячки В.Нижеголенко. Діти з задоволенням згадали вірші,гуморески поетеси та самі декламували і зачитували улюблені рядки. Обіцяли написати відгуки та намалювати малюнки до прочитаних книг. На уроці активно використовувався сайт Дніпрянської бібліотеки./Files/images/Фото-0091.jpg

/Files/images/Фото-0087.jpg

25.09.2013 року бібліотека у координації зі школою провела відеоурок « За здоровий образ життя». Під час проведення була показана відео лекція М.Грибанової « Правда о наркотиках». Бібліотекар призивав учнів 8-го а класу замислитись, чому підлітки починають приймати наркотики. Після перегляду відео відбувся живий діалог. Учні з захопленням висказували свої думки та відношення до шкідливих звичок./Files/images/Фото-1085.jpg

/Files/images/Фото-0084.jpg

12.07.2013 в бібліотеці зібралися діти,щоб цікаво провести літній день. Вони з радістю позмагалися у вікторині на знання книг,прочитаних за учбовий рік. Веселий сміх лунав у бібліотеці цілий день./Files/images/Фото-ff.jpg

Правова гра " Веселий світлофорик" Веселий=

12 грудня діти були запрошені на зустріч із віртуальним інспектором ДАІ. Він показував дорожні знаки, розповідав як правильно переходити дорогу, як вперше з"явився тротуар,коли і чому сталася перша дорожньо-транспортна трагедія.  Веселий=
Потім ставив запитання дітям, а вони відповідали: який знак є попереджальним, забороняючим, наказовим та який сервісним. Діти активно відгадувати загадки та разом з бібліотекарем здійснили подорож по місту з хлопчиком, який завжди поспішає – Торопижкою.

Зустріч-презентація з автором-укладачем краєзнавчої літератури Анатолієм Неділько.

Зустріч з Неділько 4 грудня 2012 року у бібліотеці відбулась зустріч-презентація з автором-укладачем краєзнавчих книг Анатолієм Недільком. "Основські хроніки", "Основські хроніки-2", "Обличчям до селянина" та "Важкі Оскоминські дороги" – це цикл книг, які цікаві читачам, дослідникам історії рідного краю.

На захід були запрошені діти з краєзнавчого гуртка Дніпрянської ЗОШ під керівництвом Тетяни Богачук.
Книги Неділька А.Г. "Основські хроніки" розповідають про незнайомі факти історії рідного краю – Основа, Дніпряни, Каховка, Н.Лагері.
"Обличчям до селянина" присвячена відомому письменнику-земляку Анатолію Бахуті. В цій книзі читач має можливість відкрити ще одну грань таланту відомого нам поета А.Бахути-журналістом,ознайомившись із публіцистичним доробком автора.
Книга "Важкі оскоминські дороги" присвячується батькам автора.Матеріал цього твору робе ії неповторним і цінним для дослідників історії.

День відкритих дверей.

15 грудня 2012 року відбулось маленьке свято "День відкритих дверей". На захід прийшли як постійні читачі, так і нові люди.

Пройшла екскурсія-знайомство з бібліотекою. Аудиторія складалась з відвідувачів різної вікової категорії.день відкритих дверей Проводились різноманітні конкурси. Для малюків дорослі влаштували міні-театр. Були показані казки "Колобок", "Три сини" та "Теремок". За чашкою гарячого чаю усі відвідувачі познайомились ближче. Юна читачка Маринчук Олександра продемонструвала свій талант гри на гитарі. У бібліотеці панувала дружня та тепла атмосфера.

"Зорієнтуйся у бібліотечному просторі довідників"

/Files/images/GvQoyFJ16CE.jpg/Files/images/JIv0XqLmGrg.jpg 29 січня 2013 року був проведений бібліотечний урок "Зорієнтуйся у бібліотечному просторі довідників". Аудиторію складали учні 8-го класу. Вони ознайомились з довідниками усіх направлень, які є у фонді нашої бібліотеки.


Екологічний круїз по Асканії-Нові.

/Files/images/Фото-0067.jpg 27.02.2013 року узатишному залі Дніпрянської селищної бібліотеки пройшов екологічний круїз по Асканії Нові. На заході діти 2 класу з великим зацікавленням ознайомилися з історією створення Асканійського заповідника, якому майже 100 років. Віртуальна подорож по дендропарку здійснювалась за допомогою гіда, який розповідав про тварин, птахів та рослинний світ. Діти взнали багатьох мешкУ країну Читалію разом.анців, яких завезено з таких далеких країв, як Африка, Азія, Австралія, Північна та Південна Америка.

Також бібліотекар продемонструвала гостям тематичну полицю з літературою, яка більш детальніше розповість про Асканію Нову тим, хто хоче ширше вивчити цю тему. /Files/images/Фото-0068.jpgАктивно використовувався офіційний сайт заповідника Асканія Нова. Екскурсія видалася дуже цікавою, інформативною та змістовною. Усі присутні захотіли відвідати заповідник і побачити усю цю красу на власні очі.


«Кращий читач-2013»

Переможцями І етапу всеукраїнського конкурсу «Кращий читач-2013», який проходив у Дніпрянській селищній бібліотеці з 11 по 28 лютого стали Ірина Стоколос (учениця 6 класу) та Євгенія Ковальчук (7 клас).
Дівчата гідно показали свої здібності, захистивши формуляри та презентувавши улюблені художні твори. Підготовка даремно не пройшла, а старання увінчались успіхом. Іринка та Євгенія стали учасницями наступного етапу, який проходив із 1 по 15 березня.
У Новокаховській міській бібліотеці для дітей вони із не меншим творчим запалом продемонстрували свій високий рівень підготовки, володіння літературною мовою та ерудованості. Участю у конкурсі дівчата задоволені і вже складають плани щодо участі наступного року. Адже показати свої знання перед широкою аудиторією, прорекламувати улюблений твір і вкотре доказати, що книга – наш кращий друг, це корисна і благородна справа!

/Files/images/Фото-0024.jpg/Files/images/Фото-0022.jpg

20.03.2013 року Дніпрянська бібліотека ненадовго перевтілилась у профбутік, який відвідали учні 11 класу. Вони знайомились із багатьма професіями, а про деякі чули вперше. Бібліотекар розповіла про спеціальності, які з”явились на ринку праці не так давно і стали популярними не лише у нашій країні, але й у багатьох країнах світу: логіст,копірайтом,девелопер, джоббер,коучер, мерчандайзер, промоутер та інші нові професії. Також нинішні випускники отримали інформацію стосовно довідкової літератури,яка стане їм у нагоді при виборі професії./Files/images/Фото-0003 (1).jpg/Files/images/Фото-0002 (1).jpg

Використовувались сайти:
http://www.jobfair.ru/articles/102/
http://www.proforientator.ru/
http://job.informika.ru/
http://www.job-today.ru/
http://www.estrabota.ru/


16 квітня 2013 року бібліотеку відвідали учні 3 класу. Бібліотека запросила дітей завітати у країну Читалію. Гості були ознайомлені з книжковою виставкою «У країну Читалію разом!». До бібліотечного фонду надійшли нові книги для їх віку:Чередниченко Д. « Чого Волошка запишалася.»,Ткачук Г. «Вікно до собаки»,Мовчун Л. «Арфа для павучка»,Булах К. « День кота».

Юні читачі з задоволенням роздивлялися малюнки наших відвідувачів ,відгуки на прочитану книгу та змістовно знайомилися з журналами Барвінок, Пізнайко, Яблунька.

/Files/images/Фото-0043.jpg/Files/images/Фото-0152.jpgУ березні- квітні місяцях бібліотека проводила конкурс на кращий малюнок до прочитаної книги. Участь у конкурсі приймали діти 2-7 класів. Переможцем став Дуденко Влад, учень 6-го класу ДЗОШ. Його малюнок до роману Ж.Верна « Діти капітана Гранта» був признаним кращім малюнком. Взагалі цей читач дуже талановито малює і невдовзі колекція робіт юного художника буде розміщена на сторінках нашого сайту.


/Files/images/Фото-0157.jpg/Files/images/Фото-0156.jpg 16 квітня бібліотека перетворилася на відео зал. Учні 7-б класу продивилися сладпрезентацію бібліотеки на тему « Наші юні таланти». Читачам була запропонована відео колекція робіт з мистецтва декупаж їх ровесника Артема Іщенко. Також вони мали змогу потримати в руках ,роздивитися чудові роботи свого товариша. Бібліотекар змістовно розповіла про цей новий вид мистецтва, який прийшов до нас із Франції.

10 квітня 2013 року потоваришувати з бібліотекою прийшли маленькі учні- діти 2а класу. Бібліотекар провела гостей по лабіринтах книжкової країни. Діти з захопленням роздивлялися яскраво ілюстровані книжечки. А потім усі дружно вирішили записатися до селищної бібліотеки./Files/images/Фото-0043.jpgекскурсія 2-а кл.

17.04.2013 року для учнів 5-го класу ДЗОШ був проведений бібліографічний огляд літератури з позакласного читання. Бібліотекар запропонувала до уваги читачів книги давно відомих письменників, таких як А. Ліндгрен, С.Екзюпері, Ф. Купер, Д. /Files/images/біб.огляд.jpgЛондон,Д.Дарелл, С. Міхалков, О. Волков,М.Прішвін , В.Біанкі та К. Паустовський. Також особистий наголос був зроблений на творчості українських письменників- В. Нестайко,М. Трублаїні, Г.Тютюнник та сучасної краєзнавчої письменниці В. Нижеголенко. Після огляду майже усі читачі взяли книги для читання.

17 квітня 2013 року читачі 6 класу здійснили подорож у світ прекрасного. Учні познайомились з одним із нових напрямків сучасного мистецтва - декупаж . Бібліотекар ознайомила читачів з історією виникнення цього напрямку та розповіла що означає слово деку паж. Також показала поступово техніку процесу створення. Діти мали змогу потримати в руках роботи нашого читача Іщенко Артема, учня 7 класу. Також були ознайомлені з повним доробком творчості талановитого хлопчика за допомогою слайд-презентації. Майже усі діти загорілись бажанням відвідати майстер-клас з декупажу, який Артем пообіцяв їм провести.

19 квітня 2013 року у чудовий весняний день відбулась творча зустріч з талановитим хлопчиком- учнем 7а класу Іщенко Артемом. Порадував він жителів Дніпрян протягом тижня прекрасними роботами з декупажу. Його однокласники з подивом і захопленням спілкувались з автором робіт, ставили питання,роздивлялись його творчі втілення. Бібліотекар розповіла як виник цей вид мистецтва, яка технологія виготовлення, показала слайд- презентацію з повною колекцією цікавих робіт нашого чудового жителя.декупаж

Мама Артема поділилася секретом- вони вирішили з сином освоювати новий вид мистецтва. Усі побажали їм творчої наснаги та успіху.декупаж

24 квітня Дніпрянська бібліотека виїзджала у гості до Таврійської бібліотеки з презентацією творчості нашої письменниці -землячки, члена Спілки Письменників України, лауреата премії Л. Куліша- Валентини Нижеголенко. На зустріч прийшли учні 7-го класу школи №5. Бібліотекар Дніпрянської бібліотеки розповіла біографію письменниці та ознайомила читачів з творчим доробком цієї унікальної людини./Files/images/DSC00606.JPG/Files/images/DSC00603.JPG

Також на зустрічі активно використовувався сайт нашої бібліотеки ,на якому розташована багата колекція творів,біографія,бібліографічний огляд В. Нижеголенко.

Учні таврійської школи вперше почули ім.,я нашої письменниці - поетеси. З цікавістю підлітки роздивлялися книжки,які є у наявності фонду бібліотеки.

25.04.2013 року бібліотека провела тинейджер-форум на тему « Післясмак від прочитаної книги».

На форум прийшли наші читачі юнацького віку. Усі присутні з захопленням ділилися своїми враженнями від прочитаної поезії. У нашій залі лунали вірші М. Цвітаєвої, Е.Асадова, Р. Гамзатова, А. Фєта,Б. Пастернака, О. Забужко, Л. Костенко. Деякі імена в поезії ми почули вперше. Також гості щиро поділилися своїми творчими талантами і з задоволенням довірили свої вірші учасникам форуму. Всі читачі були дуже задоволені участю у цікавому та незвичному спілкувані./Files/images/DSCF1788.JPG

/Files/images/DSCF1785.JPG

Ерудит-кафе " За межами підручника"

16.05.2013 року читачі були запрошені до ерудит-кафе «За межами підручника». Вони є активними відвідувачами бібліотеки, які прочитали за учбовий рік немало цікавих книжок поза шкільною програмою. Тому бібліотекар і діти розмовляли однією мовою і чудово розумілися. З великим ентузіазмом учні впізнавали імена книжкових героїв ,назви та авторів знайомих творів. Усі мали змогу ознайомитися з асортиментом нових книжок, які є у бібліотеці . Тож дітлахам влітку нудьгувати буде ніколи…/Files/images/Фото-0082.jpg

27.05.2013 року волонтерська група читачів, учасників програми «Ранці- читанці» відвідали маленьких читачів з театральною постановою української народної казки «Пан Коцький». Юні актори з великим ентузіазмом постаралися донести до глядачів сенс народної казки,характери казкових персонажів. Малеча подякувала уважним спостеріганням у час вистави та гучними оплесками.

Волонтери з радістю вирішили готувати нову казку та прививати любов до читання і рідної бібліотеки./Files/images/Фото-0033.jpg/Files/images/Фото-00311.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1130