Живи, моя бібліотеко,
Ще тисячі і сотні літ!
Ти нам потрібна, як аптека,
Ти розкриваєш людям світ.

( В.Нижеголенко)

Постановленія Земськаго Собранія

Дніпрянська селищна бібліотека знаходиться у смт. Дніпряни, селищі, яке відзначило у 2012 році своє 220 річчя. Відкрита була бібліотека рішенням ХL сесії Дніпровського Уїздного Земського зібрання та за допомогою безпосередньої участі Софії Богданівни Фальц-Фейн, бабусі мецената заповідника Асканія Нова, барона Едуарда Фальц-Фейна, у 1905 році.

До 1946 року наше селище називалось Британи. Дуже давно тут жили неграмотні, неписьменні люди. Бібліотека була єдиним культурно-освітнім закладом, осередком ліквідації неграмотності.

Перегортались сторінки історії, а разом з ними проходило життя бібліотеки: І Світова війна, Велика Жовтнева революція, Велика Вітчизняна війна, повоєнні роки, період соціалізму, розпад СНГ, незалежність України, демократія. Бібліотека змінювала адресу, але не переставала жити. Після війни фонд був знищений. Як і усе населення, так і бібліотека піднімалась з руїн.

Влада зробила вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи. Також велику роль у популяризації бібліотеки зіграли деякі з відомих нам робітники: Нюхин Василь Терентійович, Короткова Фаїна Іллінічна та ін.

Бібліотека розвивалась і завжди була необхідною для мешканців села. Кількість і якість освічених читачів зростала. Завжди працювало 2 бібліотекаря. Читальня неодноразово нагороджувалась подяками, дипломами за активну участь у житті міста та селища. Була базою з популяризації сільсько-господарської літератури.

Значним кроком у розвитку бібліотечної справи стала централізація бібліотек. Дніпрянська бібліотека найстарша серед бібліотек Новокаховської ЦБС.

Протягом багатьох років працівники бібліотеки нагороджувались Почесними грамотами обласного управління культури, міського відділу культури та керівництва Н.Каховської ЦБС.

Фонд бібліотеки сьогодні нараховує близько 15 000 примірників книг, книговидача - 16 800 екземплярів, читачів - -800 чоловік.

Вже стали традиційними зустрічі та презентації книжок письменниці-землячки, члена СПУ, лауреата літературної премії ім.Л.Куліша Нижеголенко Валентини Михайлівні.

Ми тісно співпрацюємо з Дніпрянською ЗОШ, яку очолює Ракша Т.І., Дніпрянською селищною Радою, Будинком культури.

Безцінну допомогу протягом багатьох років надавав і надає
мер міста Нова Каховка – Коваленко В.І.«Міс сільська бібліотека - 2007»

У 2007 році завідуюча Дніпрянської бібліотеки Хазієва Р.Б. посіла ІІ місце на обласному конкурсі «Міс сільська бібліотека», одержавши для бібліотеки домашній кінотеатр та книжкові новини від провідних видавництв Москви та Києва.

З 2008 по 2011 роки при бібліотеці працював клуб для дітей «Юні природознавці»

Ми завжди можемо пишатися нашими активними читачами, які примножують славу бібліотеки. Серед них:
Микитенко Марія, учениця 6 класу Дніпрянської ЗОШ, яка стала переможницею І туру Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2008»,
Цеацура Єлізавета, учениця 11 класу Дніпрянської ЗОШ, посіла ІІ місце в І обласному турі Всеукраїнського конкурсу на кращу письмову роботу серед молоді «Легенди рідного краю» (2008 рік).

У 2008 році велика робота була також проведена бібліотекою та її активу зі збору свідчень очевидців Голодомору в Україні 1932-1933 років в рамках обласної акції «Свіча пам'яті».

У червні 2011 року в бібліотеці з”явився інтернет-центр, за підтримки депутата Херсонської обласної ради Олександра Сидоренка.

Наше життя сьогодн – це кроки у ногу з часом. Проводяться бібліотечні уроки, бібліографічні огляди, екскурсії, зустрічі, презентації, правові ігри, вікторини, мультмедійні презентації, знайомства з новими обличчями. У фонді бібліотеки є сучасна науково-популярна, довідкова та художня література. Недолік книг компенсується інтернет-ресурсами.

Дніпрянська бібліотека – справжній осередок культури та формування інтелектуального потенціалу дітей та читачів старшого покоління на основі їх права вибору.


Кiлькiсть переглядiв: 362